O nas - Żłobek Aniołek

Żłobek „Aniołek” mieszczący się w Krakowie na Woli Duchackiej powstał, aby maleńka istota poznawała miłość Boga od początku swojego życia, by w dorosłym życiu potrafiła żyć jego miłością i dawała tę miłość innym. Błogosławieństwo i zgodę na prowadzenie oraz używanie nazwy „Katolicki Żłobek” podpisał Kardynał Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski. To utwierdziło nas w realizacji planów i dodało odwagi, aby po 15 latach pracy w żłobku otworzyć własną placówkę.

Jesteśmy małżeństwem, które od dziecka wzrastało w wierze katolickiej w tej parafii. Jako młodzi ludzie należeliśmy do Ruchu Światło-Życie. To on pozwolił nam zbliżyć się do Boga i utożsamić się z parafią. Traktujemy nasz Kościół jak drugi dom. Dlatego żłobek, który powstał w miejscu, gdzie biegaliśmy na katechezę, jest tym bardziej bliski naszemu sercu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym bezbronne maleństwo byłoby bezpieczne i szczęśliwe, aby to szczęście błogosławił Bóg.

Żłobek "Aniołek" w Krakowie został wpisany do Rejestru Żłobków prowadzonego przez Urząd Miasta Krakowa. Oznacza to, że nasza placówka spełnia wymagania określone w Ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech. /Dz. U. Nr 45, poz. 235/ oraz rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych
/Dz. U. z 2011 r. nr 69 poz. 367/.

Posiadamy pozytywną opinię Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektora Sanitarnego.
Wyposażenie i zabawki posiadają wymagane atesty i certyfikaty.
Państwo jako rodzice macie dzięki temu pewność, że Wasze dziecko ma u nas zapewnioną najlepszą fachową opiekę.