Plan dnia i zajęcia

Plan dnia i zajęcia

Zajęcia dodatkowe odbywające się w Żłobku "Aniołek":

  • poniedziałek - religia
  • wtorek - rytmika
  • środa - zajęcia z fizjoterapeutą
  • czwartek - zajęcia z logopedą
  • piątek - język angielski

Codziennie w żłobku odbywają się również zajęcia plastyczno-techniczne przygotowywane przez ciocie. Wszystkie prace wykonane przez dzieci są przekazywane Rodzicom w teczkach na koniec roku szkolnego.

Na zajęciach rytmicznych, które prowadzi Pani Karolina, dzieci grają na instrumentach, uczą się rytmu, bawią się podczas zabaw muzycznych oraz aktywnie słuchają muzyki według metody Batti Strausse. Zajęcia logopedyczne prowadzone są na obydwu grupach i obejmują ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logorytmiczne, słuchowe, ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne, doskonalenie i wzbogacanie słownictwa dzieci, wspieranie różnymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Zajęcia z fizjoterapeutą mają na celu wspomaganie rozwoju dzieci poprzez zajęcia ruchowe i ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej, przeciwdziałają wadom postawy i stóp oraz stymulują dzieci poprzez zajęcia z elementami Integracji Sensorycznej.

Żłobek posiada dwie bardzo duże i przestronne sale. Dzieci mają dużo miejsca do zabawy i odpoczynku. Tworzymy dwie grupy wiekowe - młodsza grupa to "Misie", a starsza to "Pszczółki". Na każdej z grup prowadzone są zajęcia plastyczno-techniczne, język angielski, rytmika, religia, zajęcia logopedyczne oraz zajęcia z fizjoterapeutą. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku rozwojowego dzieci na poszczególnych grupach. Do snu dzieci słuchają relaksacyjnej muzyki i kołysanek. Aniołki mają do dyspozycji różnorodne zabawki, kąciki zabaw, przybory gimnastyczne, instrumenty muzyczne, gry edukacyjne, pomoce do zabaw manipulacyjno-konstrukcyjnych, pomoce do rozwoju psychomotorycznego dziecka oraz zabaw naśladowczych, różne rodzaje klocków, puzzli, przytulanek, grzechotek i zabawek edukacyjnych. W naszym żłobku dzieci w formie zabawy poznają otaczający je świat i uczą się w nim stawiać pierwsze kroki.


Plan dnia

Tytuł dokumentu

Data
Rozmiar

Ramowy plan dnia

20/05/2019
[365 KB]
arrow_upward