Czystość to zdrowie!

Poprzedni tydzień minął nam pod hasłem "Czystość to zdrowie"! Grupa Pszczółek i Misiów brała udział w zajęciach kształtujących właściwe nawyki higieniczne. Dzieci poznały sposoby dbania o higienę ciała i uczyły się jak poprawnie myć ząbki, aby były zdrowe i czyste. Braliśmy udział w zabawach, odgadując różne przybory toaletowe i higieniczne. Ciocie przygotowały dla dzieci przedstawienie teatralne, z którego dowiedzieliśmy się wiele przydatnych informacji na temat prawidłowej higieny i dbania o zdrowie. Starszaki wykonały nawet prace plastyczne, wyklejając ząbek kolorowymi skrawkami bibuły. Na zakończenie tygodnia każde dziecko otrzymało w prezencie kubeczek, który zabrało do domu, aby trzymać w nim pastę oraz szczoteczkę do zębów.

arrow_upward